Skip to content

51 Conifer Way

Sicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$299,808
Last Sale Date
Aug 2, 2006

Property Information

Block2901.02
Lot59
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2901

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,499
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
20%
Improvement Value:$180,200
80%
Total Assessment$225,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,787+2.7%
2024$8,555+4.4%
2023$8,197+0.9%
2022$8,125+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$299,808

To:

Sq Ft2,499DeedBook 8297, Page 1881

Property Built

Built

Year Built: 2006