Skip to content

26 Tupelo CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 12, 2024

Property Information

Block2901.07
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2901

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,014
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
27%
Improvement Value:$122,500
73%
Total Assessment$167,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,536+2.7%
2024$6,363+4.4%
2023$6,097+0.9%
2022$6,043+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$158,900
DeedBook 7452, Page 1487

Property Sale

Sale
$105,500
DeedBook 5149, Page 836

Property Sale

Sale
$94,545
DeedBook 4538, Page 867

Property Built

Built

Year Built: 1992