Skip to content

28 Tupelo CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$116,650
Last Sale Date
May 23, 1994

Property Information

Block2901.07
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2901

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,692
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
26%
Improvement Value:$128,000
74%
Total Assessment$173,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,750+2.7%
2024$6,572+4.4%
2023$6,297+0.9%
2022$6,242+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$116,650

To:

Sq Ft1,692DeedBook 4696, Page 196

Property Built

Built

Year Built: 1994