Skip to content

20 Tupelo Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Dec 20, 2006

Property Information

Block2901.07
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2901

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,488
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
27%
Improvement Value:$121,600
73%
Total Assessment$166,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,501+2.7%
2024$6,329+4.4%
2023$6,064+0.9%
2022$6,011+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000

To:

Sq Ft1,488DeedBook 8429, Page 667

Property Sale

Sale
$152,900
DeedBook 7004, Page 1191

Property Sale

Sale
$110,550
DeedBook 4692, Page 534

Property Built

Built

Year Built: 1994