Skip to content

254 Sicklerville Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1970
Commercial

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Mar 17, 2005

Property Information

Block2902
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class10
Description1SB
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage1,680
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$153,000
30%
Improvement Value:$351,400
70%
Total Assessment$504,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,682+2.7%
2024$19,162+4.4%
2023$18,360+0.9%
2022$18,199+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

To:

Sq Ft1,680DeedBook 7771, Page 1947

Property Sale

Sale
$69,404

Property Built

Built

Year Built: 1970