Skip to content

604 Williamstown Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1950

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Oct 5, 2006

Property Information

Block3001
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRC
Sq Footage744
Acreage3.55

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,300
39%
Improvement Value:$55,700
61%
Total Assessment$92,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,590+2.7%
2024$3,495+4.4%
2023$3,349+0.9%
2022$3,319+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$5,000

To:

Sq Ft744DeedBook 8404, Page 1355

Property Built

Built

Year Built: 1950