Skip to content

550 Williamstown Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1970
Commercial

Last Sale Price
$196,000
Last Sale Date
Dec 28, 2007

Property Information

Block3003
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICES
Dwellings1
ZoningCM
Sq Footage3,496
Acreage1.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$135,000
60%
Improvement Value:$90,000
40%
Total Assessment$225,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,780+2.7%
2024$8,548+4.4%
2023$8,190+0.9%
2022$8,118+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$196,000

To:

Sq Ft3,496DeedBook 8752, Page 928

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 4891, Page 97

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 4039, Page 629

Property Built

Built

Year Built: 1970