Skip to content

8 Toll Gate CourtSicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$430,000
Last Sale Date
Oct 25, 2021

Property Information

Block301.01
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,910
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$220,100
80%
Total Assessment$275,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,734+2.7%
2024$10,451+4.4%
2023$10,014+0.9%
2022$9,926+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$430,000

To:

Sq Ft2,910DeedBook 11938, Page 323

Property Sale

Sale
$319,800

From:

To:

Sq Ft2,910DeedBook 10574, Page 1127Recorded2/13/2017

Property Sale

Sale
$425,000
DeedBook 8538, Page 750

Property Sale

Sale
$401,518
DeedBook 8199, Page 1659

Property Built

Built

Year Built: 2006