Skip to content

3 Parliament Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 2006
Other Exempt
Pre-Foreclosure

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 9, 2025

Property Information

Block301.01
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,814
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$196,100
78%
Total Assessment$251,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$8,363+1.5%
2017$8,237+2.3%
2016$8,049+1.4%
2015$7,938+3.6%
Property History
Sales1Foreclosures1

Foreclosure Case F-005776-25

Active
Type: Residential Mortgage Foreclosure
Disposition: Open
Original Mortgage••••••••Mortgage Date98/96/1274Monthly Pmt••••••••

Property Sale

Sale
$345,291

To:

Sq Ft2,814DeedBook 8127, Page 732

Property Built

Built

Year Built: 2006