Skip to content

6 Log Cabin Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$336,595
Last Sale Date
Sep 9, 2005

Property Information

Block301.03
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,790
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$213,400
80%
Total Assessment$268,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,473+2.7%
2024$10,197+4.4%
2023$9,770+0.9%
2022$9,684+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$336,595

To:

Sq Ft2,790DeedBook 7973, Page 1339

Property Built

Built

Year Built: 2005