Skip to content

8 Midfield StreetSicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$338,570
Last Sale Date
Mar 25, 2005

Property Information

Block301.07
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,172
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
18%
Improvement Value:$244,400
82%
Total Assessment$299,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,683+2.7%
2024$11,374+4.4%
2023$10,898+0.9%
2022$10,802+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$338,570

To:

Sq Ft3,172DeedBook 7774, Page 1038

Property Built

Built

Year Built: 2005