Skip to content

112 Harmony Circle RoadSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$239,890
Last Sale Date
May 21, 2004

Property Information

Block302.01
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,440
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
24%
Improvement Value:$174,000
76%
Total Assessment$229,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,936+2.7%
2024$8,700+4.4%
2023$8,336+0.9%
2022$8,262+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$239,890

To:

Sq Ft2,440DeedBook 7489, Page 1073

Property Built

Built

Year Built: 2004