Skip to content

116 Harmony Circle RoadSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
Apr 3, 2017

Property Information

Block302.01
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,054
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
27%
Improvement Value:$151,100
73%
Total Assessment$206,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,042+2.7%
2024$7,830+4.4%
2023$7,502+0.9%
2022$7,436+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$185,000

To:

Sq Ft2,054DeedBook 10644, Page 935

Property Sale

Sale
$295,000
DeedBook 8486, Page 663

Property Sale

Sale
$266,762
DeedBook 7653, Page 1515

Property Built

Built

Year Built: 2004