Skip to content

103 Quilting LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$298,294
Last Sale Date
Mar 30, 2004

Property Information

Block302.01
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,106
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$220,100
80%
Total Assessment$275,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,734+2.7%
2024$10,451+4.4%
2023$10,014+0.9%
2022$9,926+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$298,294

To:

Sq Ft3,106DeedBook 7421, Page 603

Property Built

Built

Year Built: 2004