Skip to content

115 Quiet RoadSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$208,000
Last Sale Date
Aug 28, 2013

Property Information

Block302.01
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,246
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
25%
Improvement Value:$164,700
75%
Total Assessment$219,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,573+2.7%
2024$8,346+4.4%
2023$7,997+0.9%
2022$7,927+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$208,000

To:

Sq Ft2,246DeedBook 9883, Page 1916

Property Sale

Sale
$315,000
DeedBook 8500, Page 1120

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$236,798
DeedBook 7348, Page 1785