Skip to content

111 Quiet RoadSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$385,000
Last Sale Date
Jan 13, 2022

Property Information

Block302.01
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,417
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
24%
Improvement Value:$174,700
76%
Total Assessment$229,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,963+2.7%
2024$8,726+4.4%
2023$8,361+0.9%
2022$8,288+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$385,000

To:

Sq Ft2,417DeedBook 12032, Page 1941

Property Sale

Sale
$292,000
Sq Ft2,417DeedBook 11399, Page 243Recorded5/6/2020

Property Sale

Sale
$271,028
DeedBook 7483, Page 276

Property Built

Built

Year Built: 2004