Skip to content

107 Quiet RoadSicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Jul 10, 2020

Property Information

Block302.01
Lot32
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,054
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$221,700
80%
Total Assessment$276,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,797+2.7%
2024$10,512+4.4%
2023$10,072+4.9%
2022$9,605+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$300,000

To:

Sq Ft3,054DeedBook 11519, Page 237

Property Sale

Sale
$311,460
DeedBook 7718, Page 1626

Property Built

Built

Year Built: 2005