Skip to content

101 Harmony Circle RoadSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Feb 19, 2021

Property Information

Block302.01
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,054
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
25%
Improvement Value:$161,200
75%
Total Assessment$216,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,436+2.7%
2024$8,213+9.2%
2023$7,524+0.9%
2022$7,458+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000

To:

Sq Ft2,054DeedBook 11775, Page 1031

Property Sale

Sale
$313,000
DeedBook 8560, Page 1985

Property Sale

Sale
$283,837
DeedBook 7706, Page 1036

Property Built

Built

Year Built: 2004