Skip to content

102 Harmony Circle RoadSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$510,000
Last Sale Date
Sep 15, 2023

Property Information

Block302.01
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,412
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
24%
Improvement Value:$169,600
76%
Total Assessment$224,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,764+2.7%
2024$8,533+4.4%
2023$8,175+0.9%
2022$8,104+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$510,000

To:

Sq Ft2,412DeedBook 12447, Page 1403

Property Sale

Sale
$274,640
DeedBook 7482, Page 1962

Property Built

Built

Year Built: 2004