Skip to content

4 Scattergood Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$432,000
Last Sale Date
Aug 31, 2021

Property Information

Block302.04
Lot41
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,277
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
17%
Improvement Value:$261,800
83%
Total Assessment$316,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,362+2.7%
2024$12,035+18.6%
2023$10,148+0.9%
2022$10,059+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$432,000

To:

Sq Ft3,277DeedBook 11971, Page 1170

Property Sale

Sale
$335,812
DeedBook 7549, Page 1463

Property Built

Built

Year Built: 2004