Skip to content

100 Quiet Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Nov 22, 2006

Property Information

Block302.04
Lot52
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,360
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
21%
Improvement Value:$205,600
79%
Total Assessment$260,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,169+2.7%
2024$9,900+4.4%
2023$9,486+0.9%
2022$9,402+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft2,360DeedBook 8464, Page 281

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$240,531
DeedBook 7348, Page 1750