Skip to content

101 Allied Parkway

Sicklerville, NJ 08081

Commercial

Last Sale Price
$1,250,000
Last Sale Date
Jul 29, 2016

Property Information

Block303
Lot8.04
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningCM
Sq Footage---
Acreage2.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$271,800
19%
Improvement Value:$1,172,800
81%
Total Assessment$1,444,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$56,368+2.7%
2024$54,880+4.4%
2023$52,583+0.9%
2022$52,121+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$1,250,000

To:

DeedBook 10474, Page 1740