Skip to content

10 Serene LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2007

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 1, 2023

Property Information

Block304.01
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.04

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,381
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
18%
Improvement Value:$250,300
82%
Total Assessment$305,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,913+2.7%
2024$11,598+4.4%
2023$11,113+0.9%
2022$11,015+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$326,900
DeedBook 9488, Page 454

Property Sale

Sale
$534,432
DeedBook 8602, Page 1259

Property Built

Built

Year Built: 2007