Skip to content

3 Mallards Crest CourtSicklerville, NJ 08081

Built 2007

Last Sale Price
$520,000
Last Sale Date
Feb 16, 2023

Property Information

Block304.03
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.04

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,353
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
19%
Improvement Value:$234,600
81%
Total Assessment$289,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,300+2.7%
2024$11,002+4.4%
2023$10,541+0.9%
2022$10,449+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$520,000

To:

Sq Ft3,353DeedBook 12318, Page 121

Property Sale

Sale
$397,363
DeedBook 8605, Page 1176

Property Built

Built

Year Built: 2007