Skip to content

6 Mallards Crest CourtSicklerville, NJ 08081

Built 2008

Last Sale Price
$282,900
Last Sale Date
Sep 30, 2008

Property Information

Block304.03
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.04

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,472
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
23%
Improvement Value:$184,100
77%
Total Assessment$239,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,330+2.7%
2024$9,083+4.4%
2023$8,703+0.9%
2022$8,627+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$282,900

To:

Sq Ft2,472DeedBook 8922, Page 707

Property Built

Built

Year Built: 2008