Skip to content

6 Beaver Dam DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2007

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Jan 22, 2010

Property Information

Block304.03
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.04

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,301
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
18%
Improvement Value:$250,500
82%
Total Assessment$305,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,921+2.7%
2024$11,606+4.4%
2023$11,120+0.9%
2022$11,022+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000

To:

Sq Ft3,301DeedBook 9173, Page 893

Property Sale

Sale
$482,846
DeedBook 8653, Page 1872

Property Built

Built

Year Built: 2007