Skip to content

36 Beaver Dam DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2007
Other Exempt

Last Sale Price
$289,000
Last Sale Date
Mar 24, 2016

Property Information

Block305.01
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,228
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
18%
Improvement Value:$253,500
82%
Total Assessment$308,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$10,582+1.5%
2017$10,427+2.3%
2016$10,196+1.3%
2015$10,060+3.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$289,000

To:

Sq Ft3,228DeedBook 10390, Page 1916

Property Sale

Sale
$523,958
DeedBook 8737, Page 55

Property Built

Built

Year Built: 2007