Skip to content

42 Beaver Dam DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2010

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 6, 2013

Property Information

Block305.01
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,573
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
23%
Improvement Value:$183,200
77%
Total Assessment$238,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,295+2.7%
2024$9,049+4.4%
2023$8,670+0.9%
2022$8,594+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2010

Property Sale

Sale
$308,756
DeedBook 9149, Page 1098