Skip to content

43 Beaver Dam DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$409,207
Last Sale Date
Mar 22, 2006

Property Information

Block305.01
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.5

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,148
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
21%
Improvement Value:$213,200
79%
Total Assessment$268,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,465+2.7%
2024$10,189+4.4%
2023$9,762+0.9%
2022$9,677+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$409,207

To:

Sq Ft3,148DeedBook 8167, Page 457

Property Built

Built

Year Built: 2006