Skip to content

11 Beaver Dam DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 5, 2020

Property Information

Block305.01
Lot46
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.04

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,136
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$219,500
80%
Total Assessment$274,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,711+2.7%
2024$10,428+4.4%
2023$9,992+0.9%
2022$9,904+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$270,000

From:

To:

Sq Ft3,136DeedBook 10630, Page 561Recorded5/16/2017

Property Sale

Sale
$180,000

From:

To:

Sq Ft3,136DeedBook 10519, Page 100Recorded11/15/2016

Property Sale

Sale
$458,627
DeedBook 8278, Page 1392

Property Built

Built

Year Built: 2006