Skip to content

11 Box Turtle LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Nov 29, 2022

Property Information

Block305.02
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.5

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,276
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$220,200
80%
Total Assessment$275,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,738+2.7%
2024$10,455+4.4%
2023$10,017+0.9%
2022$9,929+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$525,000

To:

Sq Ft3,276DeedBook 12264, Page 259

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 9571, Page 669

Property Sale

Sale
$438,155
DeedBook 8396, Page 1801

Property Built

Built

Year Built: 2006