Skip to content

7 Box Turtle Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Jun 29, 2009

Property Information

Block305.02
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.04

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage3,608
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
17%
Improvement Value:$268,700
83%
Total Assessment$323,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,631+2.7%
2024$12,297+4.4%
2023$11,783+0.9%
2022$11,679+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft3,608DeedBook 9065, Page 930

Property Sale

Sale
$494,815
DeedBook 8350, Page 112

Property Built

Built

Year Built: 2006