Skip to content

22 Serene LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 21, 2017

Property Information

Block305.03
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.04

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,900
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$218,900
80%
Total Assessment$273,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,688+2.7%
2024$10,405+13.0%
2023$9,206+0.9%
2022$9,125+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$320,000
DeedBook 9237, Page 1919

Property Built

Built

Year Built: 2008