Skip to content

15 Candlestick LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2010

Last Sale Price
$196,000
Last Sale Date
Oct 5, 2018

Property Information

Block306.04
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.06

Building Details

Building Class35.5
Description3SF1G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,420
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
17%
Improvement Value:$165,900
83%
Total Assessment$200,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,839+2.7%
2024$7,632+4.4%
2023$7,313+0.9%
2022$7,248+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$196,000

To:

Sq Ft2,420DeedBook 10998, Page 458

Property Sale

Sale
$165,000

From:

To:

Sq Ft2,420DeedBook 9908, Page 159Recorded10/29/2013

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 9229, Page 903

Property Built

Built

Year Built: 2010