Skip to content

58 Tailor LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$249,090
Last Sale Date
Nov 27, 2006

Property Information

Block306.05
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.06

Building Details

Building Class35.5
Description3SF1G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,158
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
19%
Improvement Value:$149,200
81%
Total Assessment$184,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,187+2.7%
2024$6,998+4.4%
2023$6,705+0.9%
2022$6,646+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$249,090

To:

Sq Ft2,158DeedBook 8405, Page 1721

Property Built

Built

Year Built: 2006