Skip to content

4 Tavern LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Jun 9, 2020

Property Information

Block306.07
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3.06

Building Details

Building Class35.5
Description3SF1G
Dwellings1
ZoningPC-B
Sq Footage2,180
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
18%
Improvement Value:$158,800
82%
Total Assessment$193,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,562+2.7%
2024$7,362+4.4%
2023$7,054+0.9%
2022$6,992+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$205,000

To:

Sq Ft2,180DeedBook 11455, Page 139

Property Sale

Sale
$192,000

From:

To:

Sq Ft2,180DeedBook 10070, Page 1780Recorded9/16/2014

Property Sale

Sale
$288,000
DeedBook 8706, Page 224

Property Built

Built

Year Built: 2006