Skip to content

105 Wrigley Court

Atco, NJ 08004

Built 1988

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
May 30, 2001

Property Information

Block3101.01
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,800
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
24%
Improvement Value:$142,600
76%
Total Assessment$187,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,320+2.7%
2024$7,127+4.4%
2023$6,829+0.9%
2022$6,769+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000

To:

Sq Ft1,800DeedBook 5179, Page 390

Property Sale

Sale
$127,500
DeedBook 4568, Page 318

Property Sale

Sale
$137,187
DeedBook 4332, Page 516

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$1,500,000
DeedBook 4257, Page 947