Skip to content

114 Ebbetts Drive

Atco, NJ 08004

Built 1988

Last Sale Price
$1,500,000
Last Sale Date
Sep 23, 1988

Property Information

Block3101.01
Lot29
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,048
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
33%
Improvement Value:$91,900
67%
Total Assessment$136,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,842+3.0%
2024$4,701+4.9%
2023$4,483+1.0%
2022$4,439+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$1,500,000

To:

Sq Ft1,048DeedBook 4326, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 1988