Skip to content

111 Ebbetts Drive

Atco, NJ 08004

Built 1988

Last Sale Price
$205,500
Last Sale Date
Aug 17, 2018

Property Information

Block3101.02
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,418
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$171,400
79%
Total Assessment$216,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,444+2.7%
2024$8,221+4.4%
2023$7,877+0.9%
2022$7,808+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$205,500

To:

Sq Ft2,460DeedBook 10974, Page 1480

Property Sale

Sale
$198,000

From:

To:

Sq Ft2,418DeedBook 10044, Page 142Recorded7/22/2014

Property Sale

Sale
$148,376
DeedBook 4345, Page 208

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$1,500,000
DeedBook 4257, Page 947