Skip to content

15 Pinoak Drive

Atco, NJ 08004

Built 1984

Last Sale Price
$56,800
Last Sale Date
Jun 1, 1984

Property Information

Block3101
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,504
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,000
25%
Improvement Value:$130,900
75%
Total Assessment$173,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,786+2.7%
2024$6,606+4.4%
2023$6,330+0.9%
2022$6,274+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$56,800

To:

Sq Ft1,504DeedBook 3973, Page 231

Property Built

Built

Year Built: 1984