Skip to content

114 Crosley Drive

Atco, NJ 08004

Built 1998

Last Sale Price
$186,000
Last Sale Date
Aug 20, 2021

Property Information

Block3102.05
Lot35
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3102

Building Details

Building Class35
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,241
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
28%
Improvement Value:$77,100
72%
Total Assessment$107,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,179+2.7%
2024$4,069+4.4%
2023$3,898+0.9%
2022$3,864+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$186,000

To:

Sq Ft1,241DeedBook 11849, Page 1400

Property Sale

Sale
$172,000
DeedBook 8682, Page 1716

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 5200, Page 186

Property Sale

Sale
$1,422
DeedBook 5173, Page 258

Property Sale

Sale
$84,350
DeedBook 4959, Page 161

Property Built

Built

Year Built: 1998