Skip to content

152 Baker Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1989

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
Jan 31, 2022

Property Information

Block3102.06
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3102

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,386
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
28%
Improvement Value:$78,700
72%
Total Assessment$108,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,241+2.7%
2024$4,130+4.4%
2023$3,957+0.9%
2022$3,922+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$185,000

To:

Sq Ft1,386DeedBook 12014, Page 1477

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 8804, Page 801

Property Sale

Sale
$137,500
DeedBook 7809, Page 137

Property Sale

Sale
$83,483
DeedBook 4480, Page 283

Property Built

Built

Year Built: 1989