Skip to content

119 Crosley Drive

Atco, NJ 08004

Built 1993

Last Sale Price
$68,500
Last Sale Date
Jan 24, 1997

Property Information

Block3102.06
Lot38
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3102

Building Details

Building Class35
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,586
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
24%
Improvement Value:$95,100
76%
Total Assessment$125,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,881+2.7%
2024$4,753+4.4%
2023$4,554+0.9%
2022$4,514+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$68,500

To:

Sq Ft1,586DeedBook 4866, Page 844

Property Sale

Sale
$89,157
DeedBook 4681, Page 234

Property Built

Built

Year Built: 1993

Property Sale

Sale
$91,200
DeedBook 4469, Page 52