Skip to content

178 Fenway AvenueAtco, NJ 08004

Built 1988

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Apr 20, 2021

Property Information

Block3102.06
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3102

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,560
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
25%
Improvement Value:$91,500
75%
Total Assessment$121,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,741+2.7%
2024$4,616+4.4%
2023$4,423+0.9%
2022$4,384+0.6%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$150,000

To:

Sq Ft1,560DeedBook 11747, Page 106

Property Sale

Sale
$78,000
DeedBook 5136, Page 688

Property Sale

Sale
$78,500
DeedBook 4699, Page 492

Property Sale

Sale
$43,323
DeedBook 4416, Page 616

Property Sale

Sale
$86,645
DeedBook 4355, Page 396

Property Sale

Sale
$204,000
DeedBook 4313, Page 272

Property Built

Built

Year Built: 1988