Skip to content

184 Fenway AvenueAtco, NJ 08004

Built 1989

Last Sale Price
$52,500
Last Sale Date
Nov 12, 2015

Property Information

Block3102.06
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3102

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,248
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
30%
Improvement Value:$68,800
70%
Total Assessment$98,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,855+2.7%
2024$3,753+4.4%
2023$3,596+0.9%
2022$3,565+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$52,500

To:

Sq Ft1,264DeedBook 10315, Page 178

Property Sale

Sale
$166,000
DeedBook 8737, Page 1347

Property Sale

Sale
$97,850
DeedBook 7469, Page 1873

Property Sale

Sale
$77,845
DeedBook 4364, Page 611

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$204,000
DeedBook 4313, Page 727