Skip to content

146 Stevens Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 9, 1993

Property Information

Block3105
Lot2.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,068
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,500
19%
Improvement Value:$95,900
81%
Total Assessment$118,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,620+2.7%
2024$4,498+4.4%
2023$4,310+0.9%
2022$4,272+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977