Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
140 Richardson Avenue
Atco, NJ 08004
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 10, 1984
Property Information
Block3109
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31
Building Details
Building Class10
DescriptionSTABLE
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage---
Acreage0.34
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$8,600
91%
Improvement Value:$800
9%
Total Assessment$9,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $367 | +2.8% |
| 2024 | $357 | +4.4% |
| 2023 | $342 | +0.9% |
| 2022 | $339 | +0.6% |
Property History
No events match the selected filters.