Skip to content

154 Nelson Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1950
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 17, 1991

Property Information

Block3113
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,482
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,600
43%
Improvement Value:$37,400
57%
Total Assessment$66,000

Tax History

YearProperty taxesChange
1997$905-57.1%
1996$2,109+9.6%
1995$1,924
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950