Skip to content

255 Nelson AvenueAtco, NJ 08004

Built 1963

Last Sale Date
Mar 4, 2024

Property Information

Block3119
Lot9.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class17
Description1SCB
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,297
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,900
13%
Improvement Value:$114,200
87%
Total Assessment$131,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,116+2.7%
2024$4,980+4.4%
2023$4,772+0.9%
2022$4,730+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963