Skip to content

254 Camden Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1950

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Jun 18, 2025

Property Information

Block3123
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class15
Description1SCB
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage625
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$11,300
23%
Improvement Value:$38,500
77%
Total Assessment$49,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,943+2.7%
2024$1,892+4.4%
2023$1,813+0.9%
2022$1,797+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$60,000

To:

Sq Ft625DeedBook 12855, Page 1550

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 9100, Page 514

Property Built

Built

Year Built: 1950